banner-1

Kvaliteet

 

PepsiCo kestliku põllumajanduse programm

 

PÕHITEAVE

Põllumajandusettevõte on pühendunud kestlike tavade järgimisele, mis kaitsevad keskkonda, suurendavad ühiskondlikku heaolu ja edendavad majanduslikku õitsengut. See järgib PepsiCo tarnijatele mõeldud tegevusjuhendit ning tagab asjakohaste õiguslike ja regulatiivsete nõuete täitmise. Põllumajandusettevõte tegutseb ausalt, vältides igasugust altkäemaksu, korruptsiooni ja pettust. See on võtnud kohustuse hoiduda täielikult metsade hävitamisest. Põllumajandusettevõttel on hädaolukorra tegevuskava, milles antakse töötajatele olulist teavet, ja juurdepääs asjakohastele hädaolukorra lahendamise vahenditele tulekahju, hädaolukorra, loodusõnnetuse või õnnetuse korral. Tooted, mis on saadud geneetiliselt muundatud seemnetest, taimedest, pookealustest või pookimismaterjalist, vastavad kõigile õigusnõuetele, mis käsitlevad nende valimist, istutamist, saagi koristamist ja säilitamist. Ettevõte säilitab dokumente kooskõlas õigusnõuetega. See peab arvestust taimekasvatuse kohta.

ÜHISKOND

Tervis ja ohutus. Põllumajandusettevõttes töötavate inimeste tervise kaitse ja ohutus on tagatud tõhusa ja põhjaliku ohutusjuhtimissüsteemi abil. Põllumajandusettevõttes töötavate inimeste õigused on kaitstud seaduslike töölepingute abil. Põllumajandusettevõttes töötavatele inimestele on tagatud piisavad ja mõistlikud hüvitised, mis vastavad kõigile asjakohastele regulatiivsetele nõuetele.

Kogukond. Ettevõte loob positiivseid suhteid kohaliku kogukonnaga, sealjuures käsitletakse kõiki võimalikke riske või konfliktiallikaid, mis võivad tekkida seoses maa või loodusvarade kasutamisega, nagu näiteks kasutuslepingud, maaõiguste üleandmine ja inimeste ümberasustamine. Kohalikule kogukonnale avalduvat negatiivset keskkonnamõju leevendatakse. Kohalikule kogukonnale avaldatakse positiivset ühiskondlikku mõju.

Tööhõivetavad. Kõigile põllumajandusettevõttes töötavatele inimestele on tagatud ühinemisvabadus. Kõik põllumajandusettevõttes töötavad inimesed on seaduslikus tööeas ja noortele töötajatele on tagatud asjakohane kaitse. Kõigile põllumajandusettevõttes töötavatele inimestele on tagatud võimalus vabalt töökohta valida. Tööjõu vahendajad või -agentuurid pakuvad ajutistele töötajatele transpordi- ja ümberasumistoetust. Tagatud on vahendid kahepoolseks suhtlemiseks juhtkonna ja põllumajandusettevõttes töötavate inimeste vahel.

MAJANDUS

Põllumajandusettevõtte juhtimine. Põllumajandusettevõttel on pikaajaline valdkondlik ettevõtlusstrateegia ning tõhusad pika- ja lühiajalised kavandamisprotsessid. Tagatud on praeguse tegevuse põhitootlikkus, tõhusus ja stabiilsus. Raamatupidamise aastaaruandeid auditeeritakse.

Tõhusus. Saagikoristus on võimalikult tõhus. Saagikoristuse, säilitamise ja transpordi ajal jälgitakse ja vähendatakse saagikadu.

Ärisuhted. Säilitatakse stabiilseid ja vastastikku kasulikke suhteid väärtusahela teiste osadega. Klientide, tarnijate ja alltöövõtjatega sõlmitakse selged kokkulepped kaubandus- ja tootmistingimuste kohta.

KESKKOND

Põllumajanduskemikaalid. Kõik kasutatavad põllumajanduskemikaalid on registreeritud kasutuspiirkonnas ja tootjariigis ning kooskõlas riiklike ja rahvusvaheliste kokkulepetega. Põllumajanduskemikaalide haldus, valimine, ostmine, säilitamine, turvalisus, käitlemine, kasutamine ja transport vastab kõigile asjakohastele õigusnõuetele, sh riiklikele ja rahvusvahelistele kokkulepetele, ning toimub viisil, mis vähendab igasugust negatiivset keskkonnamõju. Põllumajanduskemikaalide kohta säilitatakse registri- ja kasutusdokumente. Taimehaiguste ja -kahjurite seire ning taimekasvatuse tulemuslikkuse kohta peetakse arvestust.

Õhk. Tehtud on põllumajandusettevõtte õhukvaliteedi hindamine. Tahkete osakeste heidete tekkimise vähendamiseks rakendatakse põllumajanduslikke tavasid. Kasutatakse tehnoloogiat, majandustavasid ja teabevahetust, et tagada toitainete ja põllumajanduskemikaalide kasutamisel võimalikult väike edasikandumine, mis võib avaldada kahjulikku mõju ümbritsevatele taimedele, pinnasele, veele, loomadele ja/või inimestele.

Elurikkus. Ettevõte on töötanud välja ja rakendab elurikkuse haldamise kava. Kaitsealadel toimuv põllumajandustegevus vastab rangelt nende alade suhtes kehtivatele eeskirjadele. Ohustatud ja väljasuremisohus taime- ja loomaliikide ja/või elupaikade majandamine toimub asjakohaste õigusnõuete kohaselt, sh kooskõlas riiklike ja rahvusvaheliste kokkulepetega. Põllumajandusettevõtet majandatakse nii, et mitmesugused kohalikud liigid ja toimivad ökosüsteemid, sh metsikud kooslused, moodustavad mitmekesise maastiku. Märgalasid, põhjaveekihte, järvesid, jõgesid, ojasid, suudmealasid ja muid rannikualasid ning nendega seotud eluvorme kaitstakse.

Energia. Põllumajandusettevõttes on tehtud energiaalane hindamine. Võimaluse korral on energiatarbimist vähendatud. Ettevõtte eesmärk on suurendada taastuvate energiaallikate kasutamist, vähendades samal ajal taastumatute energiaallikate kasutamist.
Kasvuhoonegaasid. Põllumajandusettevõtlusega seotud kasvuhoonegaaside ja osoonikihti kahandavate ainete heitkoguseid vähendatakse. Kasvuhoonegaaside heitkoguseid hallatakse viisil, mis ei mõjuta negatiivselt ökosüsteemi protsesse.

Toitained. Orgaaniliste ja anorgaaniliste toitainete kasutamist optimeeritakse ökosüsteemi, pinnase ja taimede tervist optimeeriva toitainete majandamise kava abil.

Pinnas. Pinnase kvaliteedi tagamiseks ja täiustamiseks säilitatakse või parandatakse pinnases sisalduvat orgaanilist ainet, vähendatakse tihenemist ja erosiooni, tasakaalustatakse toitainete sisaldust ning ennetatakse haigustest ja saastumisest tulenevaid kahjustusi.

Jäätmed. Põllumajandusettevõtte majandust parandatakse ning kahjulikku mõju keskkonnale ja kohalikule kogukonnale vähendatakse optimaalse jäätmekäitluse kaudu. Ettevõttes on kehtestatud ringlussevõtuprogramm, mida rakendatakse toodete valikul, sealjuures kaalutakse ringlussevõetud või ringlussevõetavaid materjale ja/või tooteid korduskasutatavates või ringlussevõetavates konteinerites.

Vesi. Veekasutust optimeeritakse majandamiskava abil, milles tasakaalustatakse ökosüsteemi ressursse ja kogukonna vajadusi. Kogu veekasutus (kvaliteet ja kogus) vastab asjakohastele õigusnõuetele ja kui see on nõutav, on selle kohta olemas asjakohase valitsusasutuse luba. Järgitakse kõiki reovee testimise ja käitlemise õigusnõudeid. Niisutusvee kasutamine on optimeeritud, et suurendada saagikust ja vähendada negatiivset mõju veeallikatele. Ettevõte on välja töötanud ja rakendab niisutusvee majandamiskava.